Najlepsza oferta kredytu samochodowego

Niewątpliwie kredyt samochodowy wyróżnia się bardzo korzystnym oprocentowaniem i umiarkowanym kosztem całkowitym zadłużenia. Z tego względu wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej oferty bankowej zamierzając kupić nowy lub używany samochód. Chcąc wybrać najlepszą ofertę kredytową wcale nie musimy biegać po placówkach bankowych. W sieci internetowej mamy darmowy dostęp do porad finansowych, które bardzo skutecznie zweryfikują czy dana oferta kredytowa jest dla nas korzystna czy też nie.

Czy kredyt na samochód się opłaca?

Najlepszy kredyt na samochód będzie cechować się atrakcyjnym oprocentowaniem i prowizją. Niekiedy jednak banki decydują się na odstąpienie od pobrania prowizji, dzięki czemu oferta kredytowa jest jeszcze lepsza. Możemy także spotkać się z kredytem samochodowym, na 0%, ale wówczas należy mieć na uwadze fakt, że obarczony jest ten kredyt dodatkowymi warunkami jak np., wkładem własnym czy posiadaniem zabezpieczenia. Biorąc kredyt na samochód w niektórych przypadkach możemy zaoszczędzić na kosztach utrzymania pojazdu. Wiadomo, jeśli kupimy nowy samochód, prosto z salonu nie będzie on od nas wymagał napraw, które z kolei wymagałoby auto używane.

Samochód na kredyt czy za gotówkę?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tutaj w głównej mierze wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Należy jednak nadmienić, że oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, które dokładnie trzeba przeanalizować.

Chcąc kupić samochód za gotówkę pozbawiamy się automatycznie wszystkich oszczędności, a w przypadku kredytu samochodowego spłacamy nieco więcej, bo doliczane są odsetki i inne opłaty pozaodsetkowe. Niemniej jednak w ten sposób zyskujesz poczucie bezpieczeństwa finansowego. Rata kredytu samochodowego dopasowana jest opcjonalnie do Twojej sytuacji materialnej, więc nie powinna ona zaburzyć płynności finansowej. Zakup samochodu za gotówkę jest odpowiedni w momencie, gdy:

  • po zakupie samochodu będziesz dysponować jeszcze jakimiś oszczędnościami,
  • nie spełniasz wymogów banku, co do kredytu samochodowego.

Zaś kredyt samochodowy odpowiedni będzie w momencie, gdy:

  • chcesz tak duży wydatek rozłożyć na raty, które nie będą zbyt dużym obciążeniem finansowym,
  • masz odpowiednią zdolność kredytową, która umożliwia Ci ubieganie się o taki produkt bankowy.